Mandala je jednou ze ZLATÉ KOLEKCE, které vznikly díky mé návštěvě Bali. Právě zde jsem se nechala inspirovat k jejich tvorbě. Nesou vnitřní klid, harmonii, rovnováhu, již jsem zde poznala a nechala proudit do svého srdce. Mají tak samoléčící energii. Doporučuji je všem, kteří se snaží zbavit potřeby kontroly, aby mohli získat důvěru v přirozený chod života, všem, kteří by rádi opustili své strachy z budoucnosti. Jsou vhodné pro všechny, kteří chtějí žít život ve větší lehkosti, svobodě, přirozenosti a radosti a zároveň si dovolit hojnost.

 

Mandala je ručně malovaný originál. Je na ni použito 55 krystalů svarowski.

Mandala náleží druhé čakře.

Druhá (sakrální) čakra je centrum původních, nefiltrovaných emocí, sexuální energie a tvořivých sil. Základním principem je tedy tvořivé rozmnožování bytí, vztah k jídlu, podléhání hněvu a zvládání sexuálních chtíčů. Mezi částí těla, na které působí, patří hýždě, rozmnožovací orgány, ledviny, močový měchýř. Nalezneme ji nad pohlavními orgány a otevírá se směrem dopředu. Ze smyslů ovlivňuje chuť.

Na mandalu je použita zlatá, černá a bílá barva.

Zlatá barva nám dává pocit hojnosti, lesku a bohatství. Je barvou správného středu, univerzální lásky a nejvyšších hodnot zastoupených idealismem, velkorysostí a šlechetností. Vyjadřuje klid a vyrovnanost. Pomáhá nám změnit poznání v pochopení. Ulevuje při depresích a dává sílu při překonávání závislostí. Platí za nejmocnější léčivou barvu ze všech, která se spojuje s dlouhým životem a nesmrtelností. Je to barva dokonalosti, vizí a skutků, které mohou změnit svět.

Bílá barva znamená ctnost, vznešenost, lásku k pravdě a přímost. Je symbolem čistoty, jasnosti, nevinnosti, ale i perfektcionismu. Chrání a posiluje. Je světlem, které očišťuje celou energetickou soustavu. Vzbuzuje stabilitu, probouzí bdělé vědomí a tvořivost. Napomáhá v případech, kdy je třeba začít znovu, získat inspiraci či je potřeba tam, kde chybí příval sil.

Černá barva nás ochraňuje. Symbolizuje konec, ale také začátek. Vytváří dojem formálnosti a často je barvou autority a moci. Může představovat i naše pozitivní stránky, které se bojíme ukázat a rozvinout. Reprezentuje obrácení se k sobě samému, může dát zrod nové kapitole našeho života.