Jednou nahoře, jednou dole

Jednou nahoře, jednou dole

To, že jsi jednou nahoře a jednou dole, je v naprostém pořádku 👉tomu se říká životkřivka života.

Vše jsou jen emoce, které ti říkají, jak vyhodnocuješ to, co právě prožíváš. Není v nepořádku cítit se špatně a být dole. To je přirozená součást života a některé životní etapy si to žádají, a kdyby si nebyl dole, nevíš, že se ti tam nelíbí, a že chceš být vlastně nahoře.

Nebezpečné je, když to, že jsi dole popíráš sám před sebou. Neposloucháš varovné signály, často řeč těla, které ti říká, že tohle pro tebe jednoduše není. Nebo když máš tak velkou komfortní zónu, která ti nedovoluje dělat nové volby.

Špatné je, když nevíš, proč si dole, proč se cítíš špatně. A když se tou emocí necháš dlouho ovládat. Nebo nevíš, jak z ní pryč.

Špatné je, když to špatné převažuje nad tím dobrým.

Spousta lidí si myslí, že návodem na spokojený život je, že jsou stále v pohodě. Ze všech stran se na nás hrne pozitivní vlna. Mysli pozitivně, buď pozitivní je alespoň v myšlení, označováno za kýžený výsledek. Zároveň je to také past osobního růstu. Je rozdíl mezi přijetím situace a hledáním možností, jak něco jde a tím, že popíráme cokoliv, co můžeme označit za negativní.

👉Já ti ráda pomohu rozklíčovat, co se v jaké situaci, a proč, vlastně děje a společně se naučíme nebo najdeme možnosti, jak umět emoce jen číst a nenechat se jimi ovlivňovat. Aby převažovalo to dobré nad tím, co označuješ jako špatné a tvůj život byl v rovnováze. Aby si žil v lehkosti, namísto v dramatech. Pokud to ovšem chceš 🙂

Petra