tomu se říká život

tomu se říká život

Dnes mi přišlo na mysl, předat Ti tuto myšlenku. Účelem všech mých článků, pozvánek na kurzy a veškeré mojí interakce není to, že bys měl/la v životě něco špatně, co je za každou cenu potřeba změnit. Nikoliv. Naopak je to vědomí toho, že je vše v pořádku tak jak je. A zároveň, že je možné to vylepšit 🙂

☑️A velmi velmi důležitým faktem je, což asi slyšet nechceš, že👉 👉👉Ty, jen Ty a nikdo jiný, jsi tvůrcem Tvojí reality – Tvého života – toho, co každý den prožíváš.

TY JSI ZDROJEM VŠEHO!

A tak je v pořádku, že zažíváš celou škálu emocí. Vesmír nehodnotí, které emoce jsou špatné a které dobré. To je Tvůj vyhodnocovací systém, který tak přidělil, na základě okolního vnímání, jak to tu funfuje. Radost za jedna, bolest za pět. Přitom ve skutečnosti žádné takové hodnocení neexistuje. Jen Ty si je udržuješ, aby si pak mohl/la vyhodnocovat na základě toho své prožívání. A pak se může stát, že na základě této stupnice, tabulka říká, mám se cítit blbě, ale ono ne. Jak je to tedy možné? Co se stalo? Příčin může být celá škála. Co když je to na základě toho, že k tomu, aby si se mohl/la udržovat v těchto programech, je potřeba připoutávat se na háčky. Stejně jako mozkové synapse. A pak, na obvyklou situaci zareaguje Tvůj mozek jemu naučenou reakcí. Doslova chňapne po tom, jak je zvyklý reagovat. Stejně jako Ty, když sáhneš do horké vody, ucukneš a řekneš, au, to pálí. A když se tyto háčky rozpojí … je možné zareagovat jinak. 👉👉👉A v tuto chvíli to lidé často vzdají, protože neví, jak jinak mají reagovat a tak se raději vrátí do naučenéhého – známého modelu. 

👉👉👉A já Ti říkám, v tento moment setrvej a právě tady si vyber, jak chceč, aby Tvůj život vypadal … tady je ten prostor proto, aby sis vytvořil/la své nové programy. NEBOJ SE VYKROČIT DO NEZNÁMA.

👇👇👇

Co kdyby sis mohl/la vytvořit program štěstí? Program splnění přání? Program, že se Ti bude dařit? Chtěl/la by si to? Opravdu?

👇👇👇

I v takovém světě by potom existoval prostor pro strach – bolest – stres, … Jen by to už nebylo vnímáno negativně, ale prostě jako pouhá emoce, která mi něco říká. A ono je tomu i teď, jen zatím možná neumíš naslouchat nebo neznáš překlad …

Emoce, které označuješ za špatné, nepříjemné, jednoduše ty, které nechceš prožívat, vyhýbáš se jim, nebo se jich bojíš tu nejsou proto, aby tě zastavovaly. A v ideálních modelech fungování tu budou vždy. Nevymizí. Jen se jim naučíš porozumět a pak v nich nemusíš setrvávat dlouho. Je to jako křivka života. Kdyby byla linka rovná – je to smrt. Nahoru a dolů – to je život.

👇👇👇

☑️ Také jsem Ti chtěla předat👉👉👉 že vše co prožíváš, si někde podvědomně vybíráš. A to je strašně super. Protože Ty to taky můžeš změnit. Prožíváš bolest. A opravdu už ji prožívat nechceš? Změň to. Jediný, kdo Ti v tom brání, jsi Ty. Né partner. Né rodina. Né okolí. 👉TY!

👇👇👇

☑️ A teď ještě jedno, neméně důležité uvědomění. Co když je v pořádku, že prožíváš to, co označuješ jako nepříjemné, protože je to pro Tebe bezpečnější, než aby si něco změnil/la? 👉👉👉Pak si to jen přiznej a když chceš, buď v tom … na tom není nic špatného 🙂 Ale je to vědomí, že Ty si to vlastně vybíráš, a tak nejsi bezmocný /bezmocná. Naopak tam mocný / mocná jsi. A ke změně pak stačí tedy jen opět Tvá volba k něčemu jinému 🙂 To je celé kouzlo.

👇👇👇

Tak jaký život si vybíráš žít?

👇👇👇

No a já jsem Ti připravena pomoci a být průvodcem ve Tvém přeprogramování 🙂

Krásný den, Petra