Střípky z Bali 1: PURIFIKACE MELUKAT BALI CHI HEALING

Střípky z Bali 1: PURIFIKACE MELUKAT BALI CHI HEALING
Don’t worry, be H.A.P.P.Y.
💚Zaměř svoji pozornost na sebe.
💚Žij v přítomném okamžiku.
HAPPY – ŠTĚSTÍ znamená :
“H” Healthy = ZDRAVÍ
“A“ Awareness = VĚDOMÍ – UVĚDOMĚNÍ
”P” Present moment = PŘÍTOMNÝ OKAMŽIK
“P” Positivity = POSITIVNÍ PŘÍSTUP
“Y” Yourself = BYTÍ SÁM / SAMA SEBOU Tohle bylo mé první setkání s purifikací – tedy očistu těla i duše na Bali
Když se mi o této možnosti kamarádka zmínila, hned jsem věděla ANO, to chci. Takže hned druhý den po příletu na Bali měli “náhodou” na tuto proceduru přesně v ten čas, co jsem si přála, volno.
Ani podle popisu jsem si nedokázala představit, co mě čeká. Již když jsem přicházela, měla ta ulička doslova magický nádech. A mě začaly popadat pocity nejistoty z neznáma. Zvědavost byla silnější, možná to bylo vzrušení z toho, co mě čeká 🙂
Přivítal mne, jak kdyby na mne čekal, již na zápraží muž. Na první pohled z něho sálal klid, důstojnost, přesto se po chvíli usmíval od ucha k uchu. Říkala jsem si, to asi nebude ten Holyman nebo Healer. Ale šla z něho určitá nenucená moudrost … když jsem vešla dovnitř, spatřila jsem dalšího muže oblečeného v černém oděvu, který mi byl představen jako Healer. Mé vzrušené pocity zaplavily moji hlavu natolik, že jsem se začala soustředit jen na sebe a na své záměry. Celý prostor působil velmi příjemně, bezpečně, přestože k nám odevšad doléhaly zvuky rozbrušek a jiných stavebních nástrojů. Byla jsem zvědavá, zde mi to nebude při procesu vadit a odvádět to moji pozornost. Paní, která mě obsluhovala mi pověděla, ať se jdu převléknout do sárongu, jinak ať na sobě nic nemám. Následně jsem měla sepsat své záměry. A pak celý proces započal. Byla jsem vyzvána, abych se posadila na určité místo na plastovou židličku, dala ruce před sebe a zavřela oči. Healer začal cinkat zvonečkem, brumlo-říkat nějaké modlitby – znělo to skoro jak zpěv velmi hlubokým hlasem. Paní zapálila vonné tyčinky a jiné … a najednou jsem byla jen sama v sobě, rozbrušky zmizely kamsi … další část pokračovala tím, že jsem měla vypít kokosovou vodu, která byla posvěcená, omýt se jí, už si přesně nepamatuji chronologický sled … a pak mě začal ten healer vodou polívat. Měla jsem pocit, že je to nekonečné, pomalu jsem se nestíhali nadechovat … vše bylo doprovázeno určitým spiritem a onen proces mi přinesl oooobrovské uvolnění a velikou vnitřní radost. Obrovskou sebejistotu. Motala se mi hlava. Nebyla jsem schopna stát. Vše bylo tak očišťující dávající lehkost. Toto jsme absolvovali s manželem každý zvlášť. Pak následovala ještě část společná a na závěr jsme dostaly náramky a tradičně rýži na krk a na čelo.
A poté, když už jsme mysleli, že je procedura hotova, přišel ten muž, který mne vítal. A to byl onen Samiratha. Majitel celého studia, vystudovaný lékař, který cestoval a studoval po celém světě, také Healer, Šaman, Holyman, který se dnes věnuje převážně léčivých masážím a duchovnímu koučinku. Stále se smál, a říkal, že dělá jen to, co ho dělá šťastného.
Mimochodem to je i koncept celého studia. Dělat lidi šťastnými. Povídali jsem si o našich záměrech. Líbilo se mi, jak se stále smál. Dělal věci jednoduché. Jednoduše vysvětloval kosmické zákony, kdy hlavním principem je žití TEĎ A TADY. Momentální prožitek štěstí stojí za štěstím, hojností, zdravím a prosperitou v budoucnu. To je celý lék. Stále opakoval, život je jednoduchý, jen jsme na to zapomněli. Když budeme sami sebou, budeme šťastní. Žijme TEĎ. Ne zítra, né včera. Žijme teď, buďme sami sebou a buďme šťastní, udržujme rovnováhu mezi Jin a Jang. Dnešek tvoří naší budoucnost. Když jsme šťastní, jakákoliv slabost pomine😍
Bali Chy Healing jsou:
CHY je zkratka pro „Cahaya Hati Yogini“ (Srdeční světlo jogína). Kosmická energie Bali, která inspiruje Sami
uzdravovat lidi.
Bali Chy Healing je holistické léčení těla (biologické a bio elektromagnetické), mysli nebo mentální (emocionální a
intelektuální) a duchovní vědomí, jak být ŠŤASTNÝ.
Takže pokud máte fyzické problémy, je to jen spodní část pyramidy. Dá se to vyřešit prací na „vyšších“ problémech
Není divu, že když tímto započal můj letošní rok na Bali, nesl se pak v duchu hlavně osobního, duchovního rozvoje.
Děkuji Sami (Samiratha)🙏🏻 Bali Chy Healing