Návod na štěstí

Návod na štěstí

V sobotu byl mezinárodní den štěstí🍀. Všímáte si, jak je to chytlavá energie? Jak bychom se rádi do toho pocitu napasovali? Jak je dokonce pro mnohé z nás kritériem k tomu, zda vedeme či nevedeme úspěšný život? A jak často sami sebe soudíme za to, že třeba né vždy šťastni jsme?

🍀Ha. A co to vlastně štěstí je? Co jsme definovali, že to je? Jak to vypadá? Kde všude se rozhlížíme kolem sebe a chceme se inspirovat tím, jak to prožívají ostatní? A tak to tak pak děláme a hádejte co, a štěstí se nedostavuje. Každý jsme jiný, každý jsme jedinečný, výjimečný = pro každého to znamená něco jiného. Tolik podob štěstí, co je lidí.

🍀A co když to není ani pocit, ani emoce? Co když je to volba a stav bytí? Hm?

🍀A co když pro nás může být DEN ŠTĚSTÍ každý den? Co když máme tu možnost volby každé ráno?

🍀A pro nevěřící Tomáše, štěstí opravdu nemusí znamenat, že máme úsměv od ucha k uchu po celých 24 hodin. Co když to není jen stav euforie? Co když můžeme být ve štěstí i třeba při nebo po nějaké nepříjemné situaci, po velkém stresu, nejistotě … ať si každý doplní sám.

🍀Nespoléhejte na štěstí, volte si ho.

🍀Co je zapotřebí k tomu, aby byl dnešek tím nejšťastnějším dnem našeho života?

🍀Jistě to všichni známe … myslíme si, že prožíváme štěstí, když jsme zamilování a naše láska je opětovaná. Co když je to jen to, že nedokážeme fungovat z pozice rozumu, ale srdce? Takže možná je klíčem naslouchat více srdci?

A nebo, z jiného soudku. Znáte to české přísloví: „Chodí štěstí dokola, občas sedne na vola.“

Byli byste ochotni být pro dnešní den tím volem? 😊

 

🍀Šťastné dny, Petra