Sebevědomí

Sebevědomí

Asi nejčastější zakázka sezení mých klientů zní: “Chtěl/chtěla bych mít zdravé sebevědomí a sebedůvěru.” To je super!!! Když se jich zeptám, co si pod tím představují, dostáváme se k mylným až nereálným představám, co to vlastně je. Tudíž toho pak nikdy nemohou dosáhnout. Jak z toho tedy ven? Pojďme se na jednotlivé pojmy podívat blíže. V tomto článku o sebevědomí.

Co je to SEBEVĚDOMÍ?👇👇👇

☑️Jednoduchý překlad. Je to vědomí sebe sama.

❌Není to tedy něco naučeného nebo získaného.

☑️A, teď pozor, každý to už máte. Jen se často stává, že žijete životy jiných lidí. A tak nejste sami sebou. Nehrajete role, žijete je. Žijete něčí image.

Když klientům zadávám úkol, aby mi napsali, kdo vlastně jsou, často s tím mívají velký problém. Ano, zde je uskalí. Nemůžete mít seběvědomí, když nevíte, kdo jste. 

Jak zjistit, kdo jsem, čtěte dále.

❌Další překážkou v nalezení sebevědomí je, když si lidé myslí, že sebevědomí = suveréní vystupování. Ale i to může být naučené, nakoukané.

❌Nezaměňujte SEBEVĚDOMÍ za pojem DOKONALOST. Lidé si myslí, že sebevědomí = když dosáhnu dokonalosti ve třech pilířích, pak mohu mít sebevědomí. Snaží se dosáhnout fyzické dokonalosti, snaží se dostat na vrchol osobního rozvoje a vše si vyřešit, a také dosáhnout maximálních výkonů ve všech možných aspektem schopností a dovednosti. A pak že přichází to sebevědomí. NE!

☑️SEBEVĚDOMÍ JE VĚDOMÍ SI VLASTNÍ NEDOKONALOSTI A LÁSKA A UZNÁNÍ SEBE ZA TO.

☑️SEBEVĚDOMÍ JE UZNÁNÍ VLASTNÍ JEDINEČNOSTI I VLASTNÍCH CHYB a neodsuzování se za to.

☑️SEBEVĚDOMÍ JE PROSTĚ TO, ŽE VÍME, KDO JSME. Na co máme a na co ne. Co nám jde a co nám nejde.

☑️SEBEVĚDOMÍ JE RESPEKTOVÁNÍ SAMA SEBE. Respektování svých potřeb.

☑️SEBEVĚDOMÍ JE, ŽE JÁ JSEM JAKÁ JSEM A PRÁVĚ TAKOVÁ SE MÁM RÁDA.

A jak ho tedy dosáhnout?👇👇👇

Nejprve si vezměte tužku a papír a napište si, kdo vlastně jste. Můžete si představit, že jste autor knihy a popisujete nějakou postavu, sebe. Napište všechny její kladné i záporné vlastnosti. Co má a co nemá ta postava ráda. Co ji jde a co ne. Co by si přála. Co a koho vyhledává (jaký typ lidí) a co nebo koho ne. Jaké udělala v životě chyby, co ji naopak povedlo.  ….. a tak dále

👇👇👇

🆗A pak si odpusťte to, co si vyčítáte. Přijměte to, co na sobě nemáte rádi. Uznejte se za vše, co se vám vydařilo. A uznejte se i za to, co se vám nevydařilo. A uznejte se i za vše ostatní. TO JSTE VY.

🆗NEHODNOŤTE SE. NEPOSUZUJTE SE S OSTATNÍMI. Nic není spravně ani špatně. Pro někoho budete super takoví, pro někoho makoví. Každému se stejně nezavděčíte.

🆗MĚJTE SE RÁDI TAKOVÍ, JACÍ JSTE.

🆗BUĎTE SAMI SEBOU.

Já vím, to se řekne jednodušeji, než se to dá udělat. Ale, co když to někomu půjde? A komu ne, ráda vám v tom pomohu. Objednejte se na sezení, či na access bars kurz.

No a na SEBEDŮVĚRU se podíváme příště 🙂

Petra