O ZVÍŘATECH A LIDECH

O ZVÍŘATECH A LIDECH

I ve zvířecím světě, světě našich domácích mazlíčků, existují slova jako je bolest, strach, stres, nepochopení… Prožívají fyzická a psychická trápení stejně jako my. Jenom nerozlišují v tak pestré škále emocí. Často ani netušíme, co si před tím, než se dostali do našich náručí, prožila. Netušíme tedy, co vše může našemu nejlepšímu příteli působit stres. Hned na začátku života zvířátka často čelí odloučení, opuštění, ponížení, krutosti, ztrátě zvířecího kamaráda…..u nových majitelů zmatku nebo nemožným a protichůdným nárokům. A to vše se samozřejmě promítne do jejich chování. Zlobí, ničí věci, pláčou … Důvodem často bývá jednoduše jen to, že stejně jako my nechápeme je, oni nechápou nás. Naše spřízněné duše na sebe často přijímají naše choroby, mohou projevovat naše potlačené emoce či zrcadlit naše symptomy.

Pracuji i s tímto. A protože je vše propojené, nejprve je potřeba odstranit všechny negativní emoce majitele a následně až jeho mazlíčka. Tím se vytvoří prostor pro přijetí a nové klima. Terapeut pracuje jen s majitelem, zvíře nemusí být účastno vůbec. A výsledek je ohromující. Dojde k vzájemnému přijetí a vyčištění dané potíže. A výsledek rozhodně stojí za to. Jistě nemusím připomínat jak jediný psí pohled dokáže pozitivně, radostně rozvibrovat vše kolem.
A jsou to právě oni, naše domácí zvířátka, kteří jsou našimi nejlepšími učiteli. Oni nám ukazují to takříkajíc čisté, čiré bytí. Jsou nezkažení, bez předsudků, bezvýhradně nás milují. I já jsem hrdou majitelkou štěňátka, a když jsem si toto uvědomila, ráda se každý den alespoň na chvilku stávám jeho žákem, pozorovatelem.