Nesnesitelná marnost bytí

Nesnesitelná marnost bytí

Tak naposledy jsem vám tu psala, jak úžasné momenty jsem zažívala na a po kurzu fondation. Je super to zažít. Prostor možností, který tu pro vás stále je. Vyšší level je, udržet si ho i po návratu do reality všedních dní. A mně se to podařilo, alespoň na chvíli. Nejhorší na těch krásných chvílích je, že nevydrží věčně a následují sešupy dolů. A ty jsou někdy delší, jindy kratší. To máme všichni, tomu se říká život. Ovlivnit můžeme opravdu jen délku pobytu v jednotlivých fázích. Pokud je to nějaká emoce jako je smutek, bolest, lítost … je jasné, že to brzy zase skončí. U nich většinou známe příčinu.

Ale když je to marnost … takový ten pocit, kdy vám vůbec nic nejde, nic se vám nedaří, máte pocit, že jste k ničemu, zkrátka flow v nedohlednu. Tvůrčí potenciál jako by nikdy nebyl. Když se tento stav objeví bez jakéhokoliv varování, jakékoliv příčiny, prostě jen tak. Nic se vám nechce. Přidají se myšlenky na to, co vše byste měli a neměli … Přinejhorším ještě pocity viny, že nic neděláte a celý den jen tak prolelkujete. Nálada nijaká. Nepomůže ani tabulka čokolády. Ani DVĚ! A co teprve když to trvá více jak jeden den. V takovou chvíli vám nezbývá nic jiného, nežli si dovolit být prostě marná/marný.

🔽🔽🔽

Minulý týden klientka odcházela s příjemným pocitem. Odcházela s ochotou být marná klidně až do vánoc. Co do vánoc, až do února … žádné tlaky 🙂  (nebojte, být ochotni něco udělat ještě neznamená, že to nakonec budete muset udělat).

🔽🔽🔽

Tyto chvíle nás učí jen bytí. Nic víc ni míň. Představte si zvířata, která jen tak celý den leží. Maximálně se párkrát líně otočí. Zároveň jsou to chvíle, kdy máme relaxovat, dovolit si nic nedělat. Neodvádět žádné výsledky. A možná pak naopak o to větší vychýlení směrem nahoru přijde. Představte si vlny v oceánu, kdy jde obrovská energie a síla nahoru a pak zase dolů, aby mohla nabrat sílu na to, jít nahoru. I surfaři, když chtějí pořádnou vlnu, musí si na ni počkat.

Proto také píši až dnes, protože do včera jsem byla úplně, ale úplně marná. Nepříjemná sama sobě. Ale nakonec jsem si to dovolila a o to rychleji to pak odešlo. A tvůrčí slina je zase tu. Jak kdyby nikdy nezmizela. A ona tu taky vždy byla, jen jsem měla odpočívat a nic aktivně netvořit. Jen být.

Jsou to lekce, které když zvládnete jednou, zvládnete je i po druhé.

🔽🔽🔽

TIPY – SHRNUTÍ, JAK ZVLÁDNOUT MARNOST

___________________________________

👉🏻Dovolit si jí – nebojovat s ní – přijmout jí (nejhorší co sami sobě můžete udělat je, že s tím budete bojovat – soudit se, čímž celý proces prodlužujete a znásobujete)

👉🏻Nebo ji můžete chtít přetlouct, tím, že se v tu chvíli vybičujete k nějaké činnosti, kterou máte rádi, k nějakému pohybu

👉🏻Budete s někým, s kým vám je dobře, a kdo s vámi bude ochoten v tu chvíli sdílet blízkost

👉🏻Nebo naopak někam zalezete a dovolíte si být sami

👉🏻Zajdete si na Access Bars sezení nebo rovnou na kurz

👉🏻Změníte úhel pohledu a z období marnosti se stane období klidu, ticha před velkou akcí

🔽🔽🔽

A pokud to nezvládnete sami nebo si rádi dopřejete péči o svoji hlavu – mysl – duši, ráda vám s tím pomohu.

Krásné dny, Petra.