JAK PŘEKONAT STRACH?

JAK PŘEKONAT STRACH?

Strach. Tak to je snad nejčastější téma konzultací a ruku na srdce, často i našich výmluv. Ale co když vám povím, že i strach je naše volba? Co když v každé situaci, kde prožíváme strach se podvědomě rozhodujeme, že ho budeme prožívat ba co víc, že se jím necháme zastavit? Co když tu existuje možnost změnit to? Co když si můžeme v situacích, kde cítíme strach vybírat odvahu? Co když je strach naprosto přirozenou jednou z možností? A tak co když si ho už jednoduše přestaneme vybírat? Už se jím nenecháme zastavovat? A že to nejde? Já vám s tím ráda pomohu.

K tomutu blogu mne dnes inspirovala jedna moje klientka. Přišla na konzultaci s obrovským nadšením. Po nějaké době našla práci, kde je odborníkem na své pozici, baví jí to a navíc má kolem sebe parádní kolektiv. Hádejte, jak zněla její zakázka na minulé konzultaci, která proběhla mimochodem ani ne před měsícem. Cituji, se svolením, doslova: ” Mám strach, že nenajdu práci. Mám strach, že mě nikdo nebude chtít a že se ke mně budou chovat neurvale.” Těším se na příští setkání a další uskutečněné sny, které si dovolila, když si vybrala jinak než strach. Jakou inspirací pro nás může být?

Navíc odcházela se slovy: “Jsem vděčná, že mi osud poslal do cesty Vás, Petro.” A to je to, co mi dává smysl a proč dělám to, co dělám 🙂

Péťa

BTW opakem strachu by mohla být odvaha nebo taky důvěra. Co myslíte, co jsem si v dané situaci na fotce vybrala já? 🙂

“Strach lže a ty mu věříš.” Friedrich Nietzsche