BÝT HODNÍ aneb pro dobrotu na žebrotu

BÝT HODNÍ aneb pro dobrotu na žebrotu

▪️Všichni jistě znáte to rčení, často doprovázeno slovy: „já jsem to myslel/myslela dobře“. Moji milí, toto je program, vkládán nám do našeho podvědomí od malinka. PROGRAM BÝT TI HODNÍ, TI SPRÁVNÍ. Programování probíhalo velice šikovně výchovou. Jen vzpomeňme, na kolik bylo vlastně výhodné, být ti tiší, hodní, o kterých rodiče ani nevěděli, ti, kdo dělali rodičům samou radost. Vzpomeňme na pohádky, jak bylo výhodné být Popelkou, která pak získala prince, na místo zlé Dory … Na kolik do nás, tedy, bylo vkládáno, že musíme být hodní a POZOR, na kolik jsme to dělali dobrovolně, protože to pro nás vlastně fungovalo výhodně? 

▪️A stejné je to i v dospělosti. Důležité je, že laskavost, vlídnost, to, že jsme ti hodní, správní, není CNOST. Je to něco, v čem nám je většině příjemně. PROČ? Ruku na srdce, na kolik je to z energie toho, že se stále dokola snažíme někomu dokázat, jak hodní, dobří jsme. Protože to možná v nějaké situaci, když jsme byli malí, nebo v průběhu života, někdo neuznal. Následně v nás vznikl pocit křivdy – neuznání – nepochopení – neuznání naší hodnoty, ikdyž jsme to mysleli dobře … a tak se jednoduše stane, že se doživotně ocitneme v programu, že dokola a dokola prokazujeme ostatním a nejvíce sami sobě, jakou sebehodnotu máme.

▪️Pro co si stále vybíráte, být v každé situaci, a mluvme o situaci s lidmi, na kterých nám záleží, ti hodní, správní?

▪️A přitom to nikdo neocení … a ani nemůže.

Jedna věc je, slyšeli jste někdy termín PÁCHÁNÍ DOBRA?

A druhá, nemůže to nikdo ocenit, pokud NEJPRVE NEOCENÍTE VY SAMI SEBE.

Čímž neříkám, buďte na sebe zlí. Ne, ale vězte, že BÝT HODNÍ, LASKAVÍ JE VOLBA. Nikoliv cnost, samozřejmost, nutnost. A neočekávejte, že ti druzí to mají stejně.

Je vám to povědomé? A jak se z toho dostat ven? Objednejte se na sezení nebo kurz. Ráda vám v tom pomohu.

Petra💗