POZVÁNKA NA VERNISÁŽ VÝSTAVY ŽIVÉ MANDALY LA PETIEN GALERIE ARTIČOK 14. 6. 2018 HRADEC KRÁLOVÉ

POZVÁNKA NA VERNISÁŽ VÝSTAVY ŽIVÉ MANDALY LA PETIEN GALERIE ARTIČOK 14. 6. 2018 HRADEC KRÁLOVÉ

MILÍ PŘÁTELÉ,

dovoluji si Vás a Vaše přátele pozvat na vernisáž mandal La Petien s podtitulem ŽIVÉ MANDALY, která se uskuteční ve čtvrtek 14. 6. 2018 od 18 hodin v galerii Artičok v Hradci Králové. Následná prodejní výstava potrvá do konce léta.

Galerii Artičok naleznete ZDE.

Výstava nese název ŽIVÉ MANDALY. Pojmenovala jsem ji tak proto, že na ručně namalovanou mandalu nalepuji krystaly swarovski. Ty následně vyvolávají dojem právě živé mandaly. Mandala se mění, pohybuje, dýchá pod různými úhly dopadu světla pokaždé jinak. Navíc podporují přijímaní hojnosti do života.

K vidění budou nejnovější mandaly NEKONEČNÉ ŠTĚSTÍ a NEKONEČNÁ HOJNOST, ZLATÁ KOLEKCE, MOTÝLI,  KOLEKCE ANDY WARHOL.

Živé mandaly

ZLATÁ KOLEKCE

Mandaly v této kolekci vznikly díky mé návštěvě Bali. Právě zde jsem se nechala inspirovat k jejich tvorbě. Nesou vnitřní klid, harmonii, rovnováhu, již jsem zde poznala a nechala proudit do svého srdce. Mají tak samoléčící energii. Doporučuji je všem, kteří se snaží zbavit potřeby kontroly, aby mohli získat důvěru v přirozený chod života, všem, kteří by rádi opustili své strachy z budoucnosti. Jsou vhodné pro všechny, kteří chtějí žít život ve větší lehkosti, svobodě, přirozenosti a radosti a zároveň si dovolit hojnost.

MANDALY NEKONEČNÁ HOJNOST a NEKONEČNÉ ŠTĚSTÍ

Tyto dvě nádherné mandaly jsou plné hojnosti, lásky, respektu, štěstí. Napomáhají nám vidět všechny možnosti, které kolem sebe máme a usnadňují nám je přijmout. Číší na nás z nich přímý proud sebelásky a hodnoty sebe sama. Byly vytvořeny na základě mé cesty do Egypta. Po nasátí atmosféry kolébky naší civilizace a dokončeny také po návštěvě Bali. Nesou tak i vše již zmíněné. O jejich síle tak není pochyb.

MOTÝLÍ MANDALY

Motýl symbolizuje transformaci člověka, stejně jako tyto mandaly. Životní cesta motýla je paralelou našeho vývoje. Motýl musí také mnohé překonat, aby se z housenky stal tvor s tak nádhernými křídly. Ukazuje nám, že proces transformace je naprosto přirozený, samozřejmý, stejně jako když dýcháme a vydechujeme. Přeměňuje se z jedné fáze do druhé s duší nezatíženou minulostí. Motýlí duše si je vědoma jen přítomného okamžiku, teď a tady. Učí nás, nebrat se příliš vážně, naopak s radostí a lehkostí.

Proto motýlí mandalu doporučuji všem, kteří jsou v procesu transformace, procházejí vývojem, který nemusí být pro všechny úplně příjemný. Často překročit naši komfortní zónu dost bolí a rozhodnutí ke změně bývá tím nejobtížnějším. Přitom je to právě ona, komfortní zóna, která nám často brání v našich snech, v našem neomezeném potenciálu. Bojíme se neznámého, bojíme se prožít vlastní strach a tak stojíme, přešlapujeme z místa na místo. Vezměme si proto motýla, jeho odvahu a sílu za inspiraci a jděme si radostně a s lehkostí plnit svá přání.

KOLEKCE ANDY WARHOL

Proč právě Andy mrhol? Protože ho zná snad každý, a když ne jeho osobnost ( a osobitost :-)), pak některé z jeho motivů. Jsou naší každodenní součástí. Chtěla jsem tím poukázat na to, že i mandala je všude kolem nás. Spatřujeme její znaky v každodenním životě, aniž bychom si toho byli vědomi. Doprovází naší existenci od počátku věků. Tudíž jsem ji chtěla vyobrazit jako něco naprosto samozřejmého, právě jako jsou motivy Andyho Warhola, jako něco pasujícího do dnešní doby, do dnešního interiéru.

Vzhledem k tomu, že technika a vývoj dnešního světa kráčí kupředu, chtěla jsem i já do svých mandal vnést kus inovace, být něčím jiná, nová, vnést do obrazů novou myšlenku, aby se tradice oživila. A Andy Warhol byl ikonou, posunul hranici vnímání umění jako takového. Tyto mandaly jsou živelnější, přístupnější, stejně jako člověk, který se nebojí dát o sobě vědět, který se nebojí žít.