Všechno je špatně, všechno je marné a zbytečné ... jak to asi dopadne?

Všechno je špatně, všechno je marné a zbytečné ... jak to asi dopadne?

 

JE TO MARNÝ, je to marný, je to marný …

Nedávno jsme na jedné akci potkala kamaráda. Povídali jsem si o jednom tématu, načež mi on povídá: „Ono je to stejně jedno, já jsem ztracený případ.“ Pod taktovkou jeho mírného alkoholového opojení to všechny zúčastněné, včetně jeho samotného, přimělo pousmát se.

👇👇👇

Co myslíš ty, jaké nastavení si daný dotyčný nese. Jednoduše, že je ztracený …. A protože je veliký tvůrce, musel by nejprve udělat novou volbu, aby ztracený nebyl. A to jsou podvědomé procesy. Stejně jako, když jsi na cestě a zabloudíš. Rozdíl bývá v tom, že většinou, když už se vydáš na cestu, máš jasný cíl. A tak, i když se ztratíš, cestu stejně dříve nebo později najdeš. Moderní technologie nám toto dnes velmi ulehčují. Ovšem v životě ten cíl často jasný není. A nebo si myslíš, že jasný je, ale dojet do něho vlastně nechceš. A to se děje proto, že žiješ programy, které ses naučil v dětství. A ty, dnes z pozice dospěláka, už třeba i víš, máš jasno. Ale vnitřně prožíváš stále to původní nastavení. A protože se ti to často opakuje, tak se to stalo tvým návykem a jedinou možnou zkušeností, kterou podvědomě stejně už očekáváš.

🎯Co by se muselo stát, aby ses rozhodl udělat to jinak?

👇👇👇

Zde často narazíš, protože nevíš, co ti vlastně dobře dělá a proč a co ne. Hledáš ten obecný předepsaný ideál a nepřijímáš myšlenku, že to, co je naprosto absurdní možnost, to si ve skutečnosti vlastně vybíráš.

👇👇👇

A tak se to opakuje dokola a dokola až rezignuješ a přijmeš to jako úděl / osud …

🎯Ale co když to jde změnit?

Ano, jen stěží toto rozklíčuješ sám. Proto má role 🙂

Pravda, kdyby si tvá duše myslela, že je to marné, že je nemožné žít hezký život, že je to měnit zbytečné? Vybrala by si narodit se na tento svět, když stejně zase zemře? Nezdálo by se jí to marné a zbytečné? Ne, ona ví, že to zbytečné není a že je možné to, pro co se rozhodneš. To, co si vybereš. Né to, co si vybírali tvoji rodiče. Nebo co ti říká okolí, že je pro tebe dobré nebo co by si chtěl.

👇👇👇

🍀Když má někdo celý život špatný a těžký, má ho špatný a těžký proto, protože si to vybral. Už očekává, že bude všechno špatně. A TAKTO MÁ NAHRANÝ SOFTWARE. Nikdo okolo něho nemůže být dobře, protože on jediný je správně. Často si takový člověk na tom dokazuje svoji sebehodnotu, které si ve skutečnosti není vědom. (I toto vše vzniklo v dětství – tak to kolem něho fungovalo a nebylo bezpečné fungovat jinak.)

🍀Pozor, takovému člověku nemá smysl dokazovat, že nemá pravdu, protože by musel popřít sám sebe.

🍀Nemá smysl si brát k srdci ani jeho neocenění tebe, jeho slova a jednání jsou naučený způsob komunikace a on neumí jiný. Prosím nestav svoji sebehodnotu na jeho slovech. On tě nemůže pochválit, když je přeci vše špatně 🙂

__________

„Nic není dobré nebo špatné. To z toho dělá až naše přemýšlení.“ William Shakespeare

__________

🍀Ale ani nemá smysl ho zachraňovat, protože on ve skutečnosti zachránit nechce. Musel by nejprve přijmout a udělat jinou, novou volbu. Že je vše v pořádku, a že situace mohou dopadnout dobře, že nic není zbytečné nebo marné. Že je život bezpečné místo pro život. Že mu může dát důvěru. Že se vše může dít v lehkosti.

🍀Dokonce nemá smysl ho ani litovat. Proč? Když si to vše vybírá 🙂

🍀 A doporučuji ustát si sám sebe a nenechat se takovým člověkem zvyklat.

🍀A ty si na tom uvědom, že každý máme svůj originální SOFTWARE. A neočekávej, že druhý myslí tak, jako ty.

🍀Maximálně můžeš být pro něho inspirací, že to jde. ABY MĚL ON SÁM ZÁJEM SVŮJ SOFTWARE PŘEHRÁT.

Vše si musí vybrat on sám, to si ty nemůžeš vybrat za něho.

 

🎯No, není to dostatečná motivace, být v pohodě, mít se dobře, žít hezky, ve zdraví a v lehkosti?

 

Ráda ti v tom pomohu, navedu tě.

Petra