PORADNA: SEBEHODNOTA – DŮLEŽITOST VLASTNÍCH VNITŘNÍCH HODNOT A VÝZNAM INSPIRACE

PORADNA: SEBEHODNOTA – DŮLEŽITOST VLASTNÍCH VNITŘNÍCH HODNOT A VÝZNAM INSPIRACE

Víte, co vám v životě dělá dobře? 

Umíte se rozhodovat sami za sebe, nebo každý krok dopředu s někým konzultujete?

SEBEHODNOTA – SEBEVĚDOMÍ – INSPIRACE – HODNOTY – ROVNOVÁHA – VIZE A PŘÁNÍ – naše životní cesta

Tohle všechno jsou na cestě našim životem velmi důležité pojmy. A je za nimi dlouhá cesta. Narodíme se a život našich rodičů, našich nejbližších, našich bohů udává směr naší realitě, našim hodnotám, poznání fungování světa …. 👉 Než začneme zjišťovat, že já nejsem máma, ani táta, že jsem samostatná jednotka. Bytost, která má vlastní hodnoty, vlastní směr, který možná teprve hledám. 👉 Vědomí toho, že jsme tu každý sám za sebe a že můj život je můj, a že rodiče byli výchozím bodem, ojedinělým spojením, které dalo vzniknout právě mně, přesně  za takových podmínek, jaké potřebuji a jaké jsou pro moji životní cestu ty nejlepší. A které jsme si i dopředu vybrali 🙂

A pozor, rodiče často rádi říkají, když si vybíráte podle sebe, věty typu: “vůbec tě nepoznáváme, my to máme jinak, to je, jako by si nebyl/la naše, my jsme jiní …” protože mají strach z neznámého, že ano, jejich dítko to má třeba jinak 🙂 ale to neznamená, že se nemáte vzájemně rádi, naopak respekt a přijetí odlišností dává svobodu, a to i v bezpečném prostředí hranic a pravidel, které u rodičů fungují. (V praxi bohužel naopak moc nefungují, ale o tom jindy.)

A kdo jsme? 👉 Poznáváme. Poznání sebe sama, naší úlohy tady je to skutečné dobrodružství.

A k tomu je potřeba inspirace. Pozorování ostatních, jak to mají, co si do svých životů vybírají. A to včetně rodičů. 👉Abychom si dokázali vybrat náš život, naši životní cestu, to, jak nám dělá dobře žít. Ale nejen to, hlavně nastavit si své hodnoty, o které se můžeme sami opřít, a nebýt tak závislý na názorech ostatních …

Sebehodnota neznamená “frajerské” vystupování. Sebehodnota znamená vědomí si sebe sama, svých hodnot, o které se mohu opřít ve svém životě, ve svém chování, vystupování, rozhodování. Nemůže mě pak ovlivnit to, co si o mě myslí druzí, to, jak se ke mně chovají, co o mě říkají. 

Nemusím se ptát na názor druhých, co mám dělat, jak se rozhodnout.

Získávám tak vnitřní SVOBODU, KLID, jasnost, LEHKOST. JSEM NEZÁVISLÁ.

Nabývám vědomí své vlastní moci. Nedávám ji druhým.

Vím, kdo jsem.

Vím, co mám ráda.

Vím, co mi dělá dobře.

A jak tohle může bylo ještě lepší?

Co když jsme se narodili proto, abychom byli šťastní a užívali si možnosti, které nám život na zemi nabízí?

V tento moment se často odkrývá naše vnitřní nastavení. jestli ty naše vnitřní hodnoty používáme proto, abychom rostli, zvětšovali náš život, nebo je používali proti sobě a dobrovolně se drželi ve vězení našich přesvědčení a strachů, kdy jsou pro vás bloky iluzorní hradby bezpečí. Jestli si dovolíte skončit do života a nebo se ze strachu držíte ve vašich komfortního zónách?

Ráda vám budu stát po boku při hledání vašich vnitřních hodnot, vaši cesty, podpořím, povzbudím a dodám vám odvahu na ni vykročit.

Objednejte se ještě dnes a brzy budete usínat v klidu bez pochybností a nejistot.

Petra