Nakupování není marnivost

Nakupování není marnivost

Ten, kdo nakupuje rád ví, jak moc příjemný pocit to je, aneb POZITIVA NAKUPOVÁNÍ.

 

1. Nakupujeme ve chvílích, kdy se máme báječně, a při nakupování energie kreativity ještě stoupá. 

2. Nebo po něm instinktivně saháme ve chvílích, kdy nám není úplně fajn, když chceme zahnat splín, když je nám smutno ... Jednoduše to, že vnímáme pocit, který nám nedělá dobře, chceme přebít, vyměnit za jiný pocit, který nám dobře dělá. Proto tomu z legrace říkáme nákupní terapie. Jak hluboká pravda v tom je.

Prosím podotýkám, že celý článek je zaměřen spíše na nakupování oblečení, módních doplňků, nebo péče o tělo. A že nemám na mysli stav, kdy se z nakupování stává závislost ani jiný extrém. Ale takové nakupování, kdy se v naší hlavě vyplavují hormony radosti endorfiny. Má výpovědní hodnotu o těch z nás, kterým činí nakupování radost. Které rády investujeme do sebe a do svého těla tímto způsobem.

Ráda bych proto vyvedla pány, i některé dámy z omylu, že nakupování je zbytečnost, nebo marnivost. Naopak, napojujeme se na svoji vnitřní ženu.

3. Navíc, když máme špatnou náladu, často je spojována s pocitem BEZMOCI 👉Bezmocní se cítíme ve chvílích, když něco nedokážeme změnit. Při nakupování zažíváme okamžitou změnu z NEMÁM na MÁM. Tedy na pocit MOCI. Samozřejmě doporučuji navštěvovat obchody naší finanční kategorie, aby nedocházelo k ještě větší flustraci.

4. Dalším, již zmíněným kladem je, že žena rozvíjí svoji tvořivou energii, energii radosti, díky které se na svoji vnitřní ženu napojuje také. Když si představuje, jaký outfit s daným kouskem oblečení vytvoří a kam jej bude nosit.

5. Ano, může jít v danou chvíli o kompenzaci za něco jiného, ale co je na tom špatně? Jak by mohlo být špatně, že žena investuje do své dobré nápady 🙂

6. Tato disciplína může být také spojena s “lovem” výhodných kousků a pak uspojivým pocitem úlovků. Překonání problému, kdy žena odchází domů s plnými taškami štestí, byť chvilkového charakteru.

7. U některých věcí, které byly jejím snem, po kterých dlouho toužila, nebo byly pro ni symbolikou úspěchu👉u těch může zažívat tento pocit, kdykoliv se na ně podívá, nebo si je vezme na sebe.

Do jisté míry ani nezáleží na pořizovací ceně.

A pokud je tu nějaká z vás, která při nakupování, nebo po něm vnímá nějaké nepříjemné pocity, jako jsou pocity viny, pokles energie doprovázen špatnou náladou, a chcete si to začít užívat – ráda vám v tom pomohu.

Chcete mít radost a lehkost z nakupování? Neváhejte se na mne obrátit.

Petra