Mandala nese název NADĚJE – LEHKOST -VÍRA. Je určena pro toho člověka, který ikdyž už se snaží třeba nevidět věci těžce a černě, tak se mu tak děje. Pro cokoliv se rozhodne, doslova se nadře, aby toho dosáhl. Jak často se přistihneme, že říkáme, to nemůže být tak lehké … bez práce nejsou koláče. A pokud něco získáme lehce, nevážíme si toho, protože jsme si to nevydřeli. Obraz vnáší do činů, do života lehkost. Věci se začnou náhodou dít sami a vy nemusíte vynakládat do všeho tolik energie. Máte najednou více času, více energie, více tvořivé energie a přijímáte, že to může být i jednoduché a lehké.

Obraz byl představen na vernisáži v New Jersey.

Mandala je ručně malovaný originál. Je na ni použito 121 krystalů swarovski.

Mandala náleží sedmé (korunní) čakře.

Sedmá čakra je nejvýše, nahoře uprostřed nad temenem naší hlavy. Otevírá se směrem nahoru. Základním principem této čakry je čiré Bytí. Je sídlem nejvyšší dokonalosti v člověku. K vlastnostem, které ovlivňuje, řadíme koncentraci na podstatné, rozplynutí hranic, odevzdanost a sjednocení. Co jsme dříve chápali intelektem, později intuicí, je nám již nyní jasné. Ovládá mozek a lidskou žlázu epifýzu.

Na tvorbu mandaly byla použita tyrkysová, bílá, černá a stříbrná barva.

Tyrkysová barva evokuje mládí a energii, podporuje sebevědomí, intuici a fantazii. Symbolizuje přátelství, pružnost, komunikaci, vynalézavost, přitažlivost a humor. Tyrkysová je barvou soucitu, ochrany a uzdravení. Podporuje vnitřní uzdravení zejména tím, že povzbuzuje empatii a péči o druhé. V rámci léčivých účinků nacházíme také souvislost s brzlíkem a imunitním systémem. Tyrkysová barva napomáhá harmonizovat mimořádně nevyvážené osobnosti. Představuje nejvyšší formu porozumění a učí nás brát a dávat. Peršané nosili tyrkys jako amulet na ochranu proti předčasné smrti. Na Blízkém východě se kámen této barvy užívá proti uřknutí a jeho nošení zajišťuje prosperitu. Tibeťané a další obyvatelé Himalájí si tyrkysu váží pro jeho mystické, náboženské a léčivé síly.  Jako léčivý kámen podporuje vstřebávání živin.

Bílá barva znamená ctnost, vznešenost, lásku k pravdě a přímost. Je symbolem čistoty, jasnosti, nevinnosti, ale i perfektcionismu. Chrání a posiluje. Je světlem, které očišťuje celou energetickou soustavu. Vzbuzuje stabilitu, probouzí bdělé vědomí a tvořivost. Napomáhá v případech, kdy je třeba začít znovu, získat inspiraci či je potřeba tam, kde chybí příval sil.

Černá barva nás ochraňuje. Symbolizuje konec, ale také začátek. Vytváří dojem formálnosti a často je barvou autority a moci. Může představovat i naše pozitivní stránky, které se bojíme ukázat a rozvinout. Reprezentuje obrácení se k sobě samému, může dát zrod nové kapitole našeho života.