Komunikace a láska?

Komunikace a láska?

Nedávno jsem se s kamarádkou bavila s o tom, jak se s ní tatínek, když byla malá, učil. Vzpomínala, že doučoval děti z celé ulice. Ale jen že na ní prý při tom křičel. Ptala se ho: „Proč na mě křičíš a na ostatní ne?“ Odpověděl: „Protože na Tobě mi záleží.“

🎯Hmmm, zajímavý úhel pohledu, že?

Jak často říkáte, rodiče na mě byli zlí, řvali na mě … a tak jste mohli mít pocit, že vás neměli rádi … A přitom 😊 Byl to jeho způsob komunikace. Naopak to možná byl důkaz a prokazování lásky.

Jak často žijete v dětském nastavení, které spolu ve skutečnosti vůbec nesouvisí.

👉JE NA MĚ HODNÝ/HODNÁ = MÁ MĚ RÁD/RÁDA

👉JE NA MĚ ZLÝ/ZLÁ = NEMÁ MĚ RÁD/RÁDA

🎯Ano, očekáváte, že když vás má někdo rád, je na vás laskavý, milý. Když tomu tak ale není, nebo v nějaký moment na vás vaše osoba křičí, uvědomte si prosím, že s vámi to v tu chvíli vůbec nesouvisí. Je to způsob chování, komunikace či reakce dané osoby. A ona si ho vybrala na základě známých modelů v hlavě.  A pouze nesáhla po jiné možnosti. Vždycky máte volbu.

🎯Každý jste jiný. Každý uvažujete jinak. Nedávejte si pojítka tam, kde nejsou. Komunikujte, ptejte se a nedělejte si domněnky.

🎯A ano, není to vždy jednoduché, protože jednoduše zvyklí opravdu komunikovat vše, včetně svých pocitů, nejste. Je to nové. Zkoušejte to a zvyknete si J Buďte odvážní a trpěliví.

Na kolik setrváváte v podobných úhlech pohledu z pozice dítěte? A co když je to jinak? Berete si věci osobně? Zraňuje vás, když je na vás někdo nepříjemný?

Přijďte se z toho vysvobodit jednou provždy.

Při osobních sezeních poskytuji svým klientům velmi citlivý a laskavý prostor pro odpuštění, odstranění starých křivd, pocitů viny, lítosti.👉 Tento proces je velmi účinný a potřebný. 👉Protože když k němu nedojde, často tím žijete stále, ikdyž se vám to již neděje.👉 A nebo to stále žijete, protože to díky svému nastavení očekáváte a vlastně takové situace přitahujete.

Tak co, baví vás to stále, a nebo je teď ten čas na změnu?

Těším se na viděnou s vámi, Petra