Poradna: JAK JSEM NAŠLA RADOST

Poradna: JAK JSEM NAŠLA RADOST

Možná vám radost přijde samozřejmá, možná ne. Věřte nebo ne, má cesta za radostí nebyla vůbec krátká. Nejprve mi však muselo dojít, že jí úplně nežiju. A tak jsem si říkala, že, až se stane to či ono, pak přijde i ta radost. Dosahovala jsem dalších, vyšších a nových životní met, a říkala si, to je ono? To je ta radost? Musela jsem si přiznat, že vlastně nevím, jak vypadá. A nezaměňujte si prosím úsměv za radost. Myslím ten opravdový vnitřní expanzivní pocit, který musíte dostat ze sebe. Rozhlížela jsem se okolo sebe, zda někde nenavnímám ten pocit. Viděla jsem mnoho úsměvů, extatických projevů smíchem. Však toto ještě nutně nemusí vždy znamenat radost, a každého radost může vypadat jinak ….

A tak jsem si žádala, Vesmíre, ukaž mi, jaké to je prožívat radost?

A vnímala jsem pozvolné krůčky změny ve svém životě. Dříve mi klienti proplakali celá sezení a odcházela jejich hluboká bolest, napětí plně křivd a neodpuštění.  Najednou jsou sezení doplněná o smích a veselost. Lehkost. Né, že bych se dříve neusmívala, ať už na venek nebo uvnitř sebe. Ale teď to bylo jiné.

A pak, jednoho dne to přišlo. Byla jsem na kurzu Access Foundation, který vedla Simča Nováková. Zrovna jsem prodala obraz a najednou jsem se cítila, jako spokojené malé dítě, které jásá. Poskakuje. Nic, co by mělo něco společného s distinguovaností. Co by se dalo vymyslet, ovládat … Stejně jako když nás vítá náš pejsek. Tu radost ventiluje tak, že musí 10krát oběhnout zahradu.

Šla jsem za mamkou a vyprávěla jsem jí své uvědomění. Říkala jsem jí: „Víš, mami, já si nikdy z dětství ten pocit radosti nepamatuji, ani si nevzpomínám, že bych ji viděla u vás.“ Načež mi mamka řekla, že ji projevovala podobně, jen se vyjásávala sama v pokoji, aby ji nikdo neviděl a aby se jí taťka nesmál. No, možná by ta zranitelnost přivedla do našeho života radosti mnohem více 🙂

Každopádně, já děkuji své volbě a ochotě svoji radost v životě najít. Jako bonus v procesu jejího hledání padla spousta dalších vzorců, které mi v radosti bránili.

Ale to určitě není téma nikoho z vás 🙂

👉Kde všude potlačujete sami sebe, abyste nepůsobili trapně, hloupě, nevhodně?

👉Kde všude tišíte sami sebe, abyste nebyli moc?

👉Kde všude se vůbec necháváte ovládnout tím, co a jak dělá většina?

👉Kde všude krotíte svoje já, abyste nevyčnívali, abyste zapadli?

👉Kde všude kontrolujete své chování?

 

Nabízím možnost osobního koučinku nebo relaxační metodu Access Bars®, a nebo dokonce kurz této metody. Pokud do toho chceš skočit po hlavě.

👉🏻Více o metodě a možnosti kurzu Access Bars® se dozvíš zde: 👉🏻 https://www.lapetien.cz/accessbarskurzhk/

Pro osobní konzultaci mne neváhej kontaktovat.

 

Těším se na viděnou, Petra💚