Poradna: inspirace

Poradna: inspirace

Dnes přináším další zamyšlení, nad tématem inspirace. Slovo běžně používané, přesto, dokud neprocitneme jeho skutečný význam, je to jen prázdné slovo.

V poslední době jsem mluvila s více lidmi, kteří se mi svěřili, že i kdyby opustili své partnery, se kterými nejsou spokojeni, kdyby si mohli vybrat, že by jejich život byl jen podle nich, tak by vlastně nevěděli, jak by chtěli, aby vypadal. Nebo klasický model, děti vyrostou, odejdou z domu, a rodiče neví, co s časem, nic jim najednou nedává smysl života. Respektive nikdo. Byli zvyklí, že jim ho naplňoval život někoho jiného. Jak tedy najít to, co tě baví? Co ti dává smysl? Co ti dělá dobře?

V tuto chvíli přichází INSPIRACE v tom pravém funkčním slova smyslu. Pozorujeme ostatní lidi, abychom sledovali možnosti, jak se dá žít, co dělat. Není třeba přitom nikoho hodnotit, jen opravdu pozorovat a říkat si, áááá, to se mi líbí, to si taky vybírám, a nebo ne. Nic více, nic míň. V tuto chvíli se mohou sociální sítě, životy blogerů a vlogerek, seriály či filmy, stát velmi funkčním mechanismem.

A nezbývá než zkoušet a dovolit si tu odpíranou činnost zaměření se jen na sebe sama a zkoumání, kde a při čem mi je více či méně fajn.

Již Sókrates prohlásil: „Poznej sebe sama.“ A nejen on. Aristotelés řekl: „Poznání sebe sama je počátkem vší moudrosti.“ Ve výčtu těchto mouder bych mohla pokračovat.

Já mohu nabídnout👉 koučink, kde zaručeně tvůj smysl života najdeme, pokud tedy budeš chtít.

A nebo projektivní metodu KURZ MALOVÁNÍ MANDALY – technika mandaly 👉Kde se dozvíš o symbolice kouzelné mandaly a jak si skrze ní zhmotníš své přání. Ale především, jak díky ní najdeš čas sám – sama na sebe a nabydeš pochopení, jak tvoříš svůj život.

Na viděnou, Petra