obraz transformace

obraz transformace

Ráda bych vám představila nový obraz, jež nese název TRANSFORMACE.

PŘÍBĚH OBRAZU👇👇👇

Doslovný význam tohoto slova znamená – postupná přeměna, což na něho perfektně sedí. Začala jsem ho tvořit v lednu, dotvořen byl v listopadu.

Obraz v sobě ukrývá symboliku transformace, přeměny, chcete-li na té nejhlubší úrovni. Přeskupení buněk. V první fázi v něm byli motýli, to, že je přemaluji a že na konci na něm budou kolibříci, jsem opravdu netušila.

👉🏻Motýl symbolizuje osobní transformaci, znovuzrození, proměnu. Dodává odvahu a naději ke změně.

👉🏻Kolibřík přináší léčení, radost, lásku a náhled věčnosti i do těch nejmenších skulinek, kde je zapotřebí. Kolibřík nás navádí k tomu, abychom vystoupili z lineárního kauzálního času a pochopili, že to co se stalo v minulosti nebo co se může stát v budoucnosti, není zdaleka tak podstatné jako to, co se vyjevuje právě teď. Připomeň si, jak je důležité zastavit se na okamžik a ocenit jeho dary. Napij se zhluboka sladkého nektaru života. (z webu https://www.neosaman.cz/2016/silove-zvire-kolibrik/)

Obraz byl dotvořen po absolvování, již zmiňovaného, kurzu Fondation. A po shlédnutí filmu, Somewhere in Time (český překlad Kdysi dávno) z roku 1980. Doporučil jej Gary Douglas, v rámci Accessu pro Českou republiku. Hudba z něho ZDE.

Obraz jsem představila na byznys snídani s dotazem, jak na jednotlivé účastníky působí. Zde jsou některé z odpovědí:

  • “The Haste” – pohyb, rychlost, spěch
  • touha, svoboda, láska, péče
  • zpěv noci
  • transformace

VÝZNAM A PŘÍNOS OBRAZU👇👇👇

Nese v sobě bouři pocitů, jejich různorodost od radosti, lehkosti, lásky, touhy, přes svobodu až k hluboké bolesti. Škála není zdaleka konečná.

Teprve ve chvíli, až toto vše v sobě přijmeme, nebojujeme s žádnou sloužkou sebe sama👉🏻máme skutečně na výběr, co chceme žít👉🏻Máme svobodnou volbu👉🏻Beze strachu, ten je jen jednou z možností👉🏻Známe všechny svá zákoutí a víme, že ani ten nejtemnější kout, není tak tmavý, jak se zdá, než se do něho bojíme nakouknout.

Obraz nám dává naději, sílu, odhodlání překonat vše k cíli. A ta cesta se jmenuje život a je opravdu prožitá. Nikoliv jen odžitá. Skutečná. Vědomí si každého přítomného okamžiku. Odvaha postavit se sám sobě. Vítězství.

👉🏻Akryl na plátně

👉🏻115 x 75 cm

 

Obraz k vidění ve Studiu La Petien v Hradci Králové. Zájemci kontaktujte mne ZDE.

Mějte krásné dny, Petra