Mandala náleží korunní (sedmé) čakře.

Sedmá čakra je nejvýše, nahoře uprostřed nad temenem naší hlavy. Otevírá se směrem nahoru. Je sídlem nejvyšší dokonalosti v člověku. Představuje koncentraci na podstatné, odevzdanost a sjednocení. Co jsme dříve chápali intelektem, později intuicí, je nám již nyní jasné. Ovládá mozek.

Na mandalu jsou použity barvy růžová, fuchsiová, černá, šedá, bílá a stříbrná.

Růžová barva se používá na probuzení oddanosti, romantiky, něhy, splynutí, věrnosti. Podporuje jemnost a laskavost v rodinných a přátelských vztazích. Výrazně napomáhá k upevnění milostného vztahu a nastolení důvěry po zradě či nezdaru. Je nejúčinnější při léčení dávných zranění, pro klidný spánek a smiřování po hádkách. Přináší také proud lásky a soucitu. Pokud ji objevíte ve své mandale, může Vás to vybízet k větší lásce k sebe sama, ke svému tělu. Měli byste si dovolit více se o sebe starat (ať už zdravěji jíst, zajít si na masáž, naučit se snižovat stres relaxačními metodami…). Možná byste se také měli naučit říkat si o pomoc.

Fuchsiová barva, přesněji magenta, značí modernost, vitalitu, stálý pohyb a dominanci mysli. Pokud ji zařadíte do svého šatníku, bude podporovat dojem sebejistoty, kreativity a individualismu, budete působit odvážněji. Může dávat najevo rozchod s tradicí a odmítání sociálních zvyklostí. Pozitivním významem fuchsiové ve Vaší mandale bude schopnost učit se, začínat nové věci a formovat názory. Jejím další význam spatřujeme v nápomoci komunikaci se srdcem. Vyzvedává činy na spirituální úroveň a přivádí je na vyšší vibrace.

Černá barva nás ochraňuje. Symbolizuje konec, ale také začátek. Vytváří dojem formálnosti a často je barvou autority a moci. Může představovat i naše pozitivní stránky, které se bojíme ukázat a rozvinout. Reprezentuje obrácení se k sobě samému, může dát zrod nové kapitole našeho života.

Šedá barva je barvou neutrality, kompromisu a přizpůsobivosti. Uklidňuje stres a tiší strach, přináší mírumilovné sny a pomáhá podvědomé mysli zpracovat konflikty. Její existence na mandale může také hovořit o tom, že jste po období emocionálních bouří konečně dospěli do klidného, pokojného přístavu. Šedá je spojována s moudrostí stáří a schopností rozeznat, že nic není jen bílé nebo černé, ale obsahuje různé odstíny šedi.

Bílá barva znamená ctnost, vznešenost, lásku k pravdě a přímost. Reprezentuje čistotu, jasnost, nevinnost, ale i perfekcionismus. Chrání a posiluje. Je světlem, které očišťuje celou energetickou soustavu. Vzbuzuje stabilitu a tvořivost. V mnoha kulturách symbolizuje zrození vědomí. Napomáhá v případech, kdy je třeba začít znovu, získat inspiraci či je potřeba tam, kde chybí příval sil. Přítomnost bílé barvy ve vaší mandale signalizuje, že přecházíte do nové fáze života.

Stříbrná barva symbolizuje hojnost, naději, romantiku. Napomáhá k odhalení a uplatnění tvůrčí představivosti a probouzí skryté možnosti. Je to barva vizionářství a intuice.

Mandala je poseta třpytivými kamínkami swarovski, které jí dodávají na efektu, síle a eleganci a mimo jiné jsou symbolem hojnosti.