Mandala náleží korunní (sedmé) čakře.

Sedmá čakra je nejvýše, nahoře uprostřed nad temenem naší hlavy. Otevírá se směrem nahoru. Je sídlem nejvyšší dokonalosti v člověku. Představuje koncentraci na podstatné, odevzdanost a sjednocení. Co jsme dříve chápali intelektem, později intuicí, je nám již nyní jasné. Ovládá mozek.

Na mandalu jsou použity barvy růžová, fuchsiová, tyrkysová, bílá a stříbrná.

Růžová barva se používá na probuzení oddanosti, romantiky, něhy, splynutí, věrnosti. Podporuje jemnost a laskavost v rodinných a přátelských vztazích. Výrazně napomáhá k upevnění milostného vztahu a nastolení důvěry po zradě či nezdaru. Je nejúčinnější při léčení dávných zranění, pro klidný spánek a smiřování po hádkách. Přináší také proud lásky a soucitu.

Fuchsiová barva nám napomáhá komunikovat se srdcem. Vyzvedává činy na spirituální úroveň a přivádí je na vyšší vibrace.

Tyrkysová – azurová symbolizuje v mnoha kulturách svobodnou duši. Je barvou sebeznázornění, podporuje sebevědomí a podněcuje fantazii, spontánnost, vynalézavost, pružnost a humor. Je barvou přátelských citů, sympatie, pospolitosti a přátelství. Může napomoci k potlačení nesmělosti, zdrženlivosti a trémě. Evokuje mládí, energii, klid a vyrovnanost. Posiluje a zároveň čistí, napomáhá v komunikaci.

Bílá barva znamená ctnost, vznešenost, lásku k pravdě a přímost. Je symbolem čistoty, jasnosti, nevinnosti, ale i perfektcionismu. Chrání a posiluje. Je světlem, které očišťuje celou energetickou soustavu. Vzbuzuje stabilitu, probouzí bdělé vědomí a tvořivost. Napomáhá v případech, kdy je třeba začít znovu, získat inspiraci či je potřeba tam, kde chybí příval sil.

Stříbrná barva přináší naději, hojnost a romantiku. Odkrývá tvůrčí představivost a intuici. Představuje sny, vize a touhy pro naplnění mimo materiální svět. V období stresu a starostí může odstranit negativitu, podpořit vnitřní stabilitu a vynést do popředí osobní skrytý potenciál.

Mandala je poseta třpytivými kamínkami swarovski, které jí dodávají na efektu, síle a eleganci a mimo jiné jsou symbolem hojnosti.