Ručně malovaný originál. Pro vytvoření efektu živé mandaly je na mandale použito 73 krystalů Swarowski.

Mandala náleží korunní (sedmé) čakře.

Sedmá čakra je nejvýše, nahoře uprostřed nad temenem naší hlavy. Otevírá se směrem nahoru. Je sídlem nejvyšší dokonalosti v člověku. Představuje koncentraci na podstatné, odevzdanost a sjednocení. Co jsme dříve chápali intelektem, později intuicí, je nám již nyní jasné. Ovládá mozek.

Mandala se skládá z kombinací barev  tyrkysové, bílé a černé.

Tyrkysová barva evokuje mládí a energii, podporuje sebevědomí, intuici a fantazii. Symbolizuje přátelství, pružnost, komunikaci, vynalézavost, přitažlivost a humor. Tyrkysová je barvou soucitu, ochrany a uzdravení. Podporuje vnitřní uzdravení zejména tím, že povzbuzuje empatii a péči o druhé. V rámci léčivých účinků nacházíme také souvislost s brzlíkem a imunitním systémem. Tyrkysová barva napomáhá harmonizovat mimořádně nevyvážené osobnosti. Představuje nejvyšší formu porozumění a učí nás brát a dávat. Peršané nosili tyrkys jako amulet na ochranu proti předčasné smrti. Na Blízkém východě se kámen této barvy užívá proti uřknutí a jeho nošení zajišťuje prosperitu. Tibeťané a další obyvatelé Himalájí si tyrkysu váží pro jeho mystické, náboženské a léčivé síly.  Jako léčivý kámen podporuje vstřebávání živin.

Bílá barva znamená ctnost, vznešenost, lásku k pravdě a přímost. Reprezentuje čistotu, jasnost, nevinnost, ale i perfekcionismus. Chrání a posiluje. Je světlem, které očišťuje celou energetickou soustavu. Vzbuzuje stabilitu a tvořivost. V mnoha kulturách symbolizuje zrození vědomí. Napomáhá v případech, kdy je třeba začít znovu, získat inspiraci či je potřeba tam, kde chybí příval sil. Přítomnost bílé barvy ve vaší mandale signalizuje, že přecházíte do nové fáze života.

Černá barva nás ochraňuje. Symbolizuje konec, ale také začátek. Vytváří dojem formálnosti a často je barvou autority a moci. Může představovat i naše pozitivní stránky, které se bojíme ukázat a rozvinout. Reprezentuje obrácení se k sobě samému, může dát zrod nové kapitole našeho života.