BYL JEDNOU JEDEN STRACH 2

BYL JEDNOU JEDEN STRACH 2. Zjistila jsem, že si rádi hrajete a že máte rádi pohádky. To je dobře. Práce se svým vnitřním dítětem je důležitá k znovunalezení a posílení sebe sama coby pravého já. Ale o tom až někdy příště. Píši si do seznamu témat, bedlivě mě sledujte!!!

Nyní zpět k naší pohádce, k našemu hlavnímu hrdinovi, strachu. Představte si moment, kdy se strach (v BYL JEDNOU JEDEN STRACH) ukotvil ve své potřebnosti a ve své dobré víře začal ochraňovat rodinu. Dokážete si představit, jak by to šlo v tu chvíli jinak? Maminka ho podporovala a chválila stejně jako svá ostatní dítka, přeci jen strach byl v té chvíli na 1. místě. Ale kdyby s ním maminka začala více rozmlouvat, vysvětlovat mu, kdy a kde má či nemá fungovat, možná by šel ve stejné linii jako jeho sestry nadšení či rozhodnost. A taky by se mohlo stát, že by se na pomyslné první místo mohla dostat právě jedna z výše zmiňovaných sester a strach by s nimi šel ruku v ruce jen jako malý bráška.

Zkuste to stejné i vy. Představte si, že vy jste ta osoba, jež dala strachu spatřit světlo světa a pokud vás v nějakých situacích ovlivňuje, rozmlouvejte s ním. Vždyť vy sami jste si ho vytvořili, je to vaše pohádka. Tudíž právě vy máte tu sílu mu i říct, děkuji ti, že tě mám a že mě někdy tolik pomáháš, ale pro dnešek si vybírám nadšení a vášeň k akci. Skutečně ho přijměte a poděkujte mu. Nebojujte s ním. Však víte, jak probíhají války v pohádkách, vždy musí být vítěze, který dostane jako odměnu princeznu za ženu a půl království k tomu, ale také poraženého. A jak pravý Jaroslav Dušek: “ Dokud vedete boj, stále přichází soupeř!“ A vy přeci nechcete do nekonečna bojovat. A pokud ano, vyzvěte na souboj jiného soupeře například ve fyzických aktivitách či šachovém turnaji. A je to jen na vás, koho si do života vyberete vy, s kým budete kráčet ruku v ruce v 1. linii :-). A pokud víte, s kým byste chtěli jít, ale nedaří se vám to chytit za ruku a pustit se strachu, spolu to nějak zvládneme